Yaz Okulu Atölyeleri

 • Değerler Eğitimi Atölyesi (İlmihal, Peygamberler Tarihi)
  Değerler Eğitimi Atölyesi (İlmihal, Peygamberler Tarihi)

  Atölyemizde çocuklarımız, tarih boyunca insanlığa rehberlik eden Peygamberlerin yaşamlarını keşfederek, onların örnek davranışlarını öğrenme fırsatı bulacaklar. Aynı zamanda namaz, oruç ve diğer ibadetlerin mahiyetini, hikmetini ve kazandırdığı ahlaki bilinci de kazandırmayı hedef edinmekteyiz. Atölyemizde, görsel materyaller ve yaratıcı etkinliklerle desteklenen bilgiler, çocukların zihninde daha kalıcı hale getirilerek pekiştirilecek.

 • Geleneksel Sanatlar Atölyesi (Ebru, Seramik)
  Geleneksel Sanatlar Atölyesi (Ebru, Seramik)

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde, çocuklarımızın yaratıcılığını keşfetmelerini sağlayacak farklı ebru ve seramik teknikleriyle çalışıyoruz. Hayal güçlerini serbest bırakarak, ebru ve kil ile şekillendirdikleri ürünlerle sanat eserlerine dönüşüyorlar. Atölyemizde çocuklarımızın motor becerileri gelişirken, dikkat süreleri de artıyor. Her bir ürünün yaratım sürecinde öğrendikleri, onların zihinsel ve duygusal gelişimlerine katkıda bulunuyor.

 • Geri Dönüşüm Atölyesi (El Yapımı Kâğıt)
  Geri Dönüşüm Atölyesi (El Yapımı Kâğıt)

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde bir adımla doğayı koruyabilir, yaratıcılığınızı geliştirebilir ve daha sürdürülebilir bir yaşam tarzına geçiş yapabilirsiniz! El Yapımı Kağıt Atölyesi olarak biz, uzman eğitmenler ile özgünlüğü teşvik etmek, görsel becerileri geliştirmek ve dikkat ile sabrı artırmak amacıyla hareket ediyoruz. Çocuklar için eğitici yaz programı kapsamında düzenlediğimiz bu atölyede, kullanılmış atıkları yeniden değerlendirerek harika eserlere dönüştürmek için bir araya geliyoruz.

 • Hareket Sanatları Atölyesi (Drama, Tiyatro ve Ritim)
  Hareket Sanatları Atölyesi (Drama, Tiyatro ve Ritim)

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde Drama, Tiyatro ve Ritim… Bu üç güçlü sanat dalı, çocuklarınızın kişisel gelişimine katkı sunmak için bir araya geliyor. Sunduğumuz atölyede, çocuklarınız hem eğlenirken hem de öğrenirken deneyimleyeceği birbirinden eğlenceli etkinliklerle birlikte güvenli bir ortamda yaratıcılıklarını ve özgüvenlerini keşfetme imkânı sunuyoruz.

 • Kültür Yolculuğu
  Kültür Yolculuğu

  Yaz Okulu programımızda olan atölyemizde çocuklarımızın kültürel farkındalığını artırarak sosyal ilişkilerini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Selamlaşma adabıyla sosyal ilişkilerini kuvvetlendirmeyi öğrenen çocuklarımız, Besmele gibi önemli kavramları anlamıyla birlikte öğrenerek her hayrın başı olduğu bilincine ulaşıyorlar. Ayrıca sofra adabını incelikleriyle birlikte öğrenerek, yardımlaşma, hamd ve şükür şuurunu geliştiriyorlar.

 • Sanat Atölyesi
  Sanat Atölyesi

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde Sanat Atölyesi'nde, resim, kolaj, makrome, mozaik, tahta baskı ve epoksi farklı alanlarda deneyim kazanma şansı elde eden çocuklarımızın renkleri, desenleri ve formları keşfetmelerine ve kendi özgün tarzlarını oluşturmalarını sağlıyoruz. Bu atölye, çocukların birbirleriyle etkileşimde bulunmalarına ve özgüvenlerini artırmalarına yardımcı olurken, aynı zamanda farklı malzemelerle çalışarak yaratıcılıklarını ifade etmelerini sağlar.

 • Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi
  Akıl ve Zeka Oyunları Atölyesi

  Yaz Okulu’nda kelime dağarcığınızı genişletmek, dil ve görsel becerilerinizi geliştirmek, düşünce süreçlerinizi hızlandırmak ve zihinsel sınırlarınızı zorlamak için tasarlanmış oyunlarla dolu bir atmosfer sizi bekliyor. Birlikte, bulmacaları çözerken, stratejiler geliştirirken ve zorlu görevleri başarıyla tamamlarken hem eğlenecek hem de öğreneceksiniz.

 • Çocuklar İçin Kur'an Okulu
  Çocuklar İçin Kur'an Okulu

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde çocuklarımızın İslam'ı anlaması ve Kur'an-ı Kerim'i doğru bir şekilde okumayı öğrenmeleri için buluşuyoruz! Bu atölyede tecvid kaidelerini öğrenecek, ezber çalışmaları yapacak ve Latin alfabesi yerine daima Arap alfabesi ile ilerlenecek. Aynı zamanda her çocuğun başlangıç seviyelerine göre süreç belirleniyor ve seviyelerine göre ödevlendirmeler yapılıyor.

 • Ses Temelli Elif Ba Okulu
  Ses Temelli Elif Ba Okulu

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde atölyemizde, "Ses Temelli Elif Ba" kitabı rehberliğinde, med ve şedde kurallarını, tabi uzatma ve tenvin kurallarını, hu zamirini ve Fatiha suresini de öğrenmeyi amaçlıyoruz. Pekiştirme oyunlarıyla öğrenme sürecini daha da keyifli hale getiriyor ve özel olarak hazırlanmış etkinliklerle çocuklarımızın sosyal becerilerini geliştirmelerine de olanak sağlıyoruz.

 • Oyun Atölyesi
  Oyun Atölyesi

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde oyunun gücüyle iletişimi artırmayı, dostlukları pekiştirmeyi ve çocukların birbirlerini daha yakından tanımasını amaçlıyoruz! Bu atölye aracılığıyla, çocuklarımız kendilerini ifade edebilir, yaratıcılıklarını serbest bırakabilir ve birbirleriyle etkileşimde bulunmanın keyfini yaşayabilirler. Etkinliklerimiz, grup içinde iş birliğini teşvik ederken aynı zamanda eğlenceli ve öğretici bir deneyim sunar.

 • Yeni Nesil Atölyesi
  Yeni Nesil Atölyesi

  Yaz Okulu programımızda yer alan atölyemizde farklı perspektiflerden ilham alarak bilgiyi paylaşıyor ve farkındalığımızı artırıyoruz. Allah'ın isimleriyle başlayarak, kainattaki yerimize ve İslam'ın öğretileriyle şekillenen pek çok konuyu keşfetmeye odaklanıyoruz. Aynı zamanda Picasso’yu tanırken bir yandan da kitap tasarlıyoruz.

whatsapp